KidZania Yaz Okulu Açık Hava Etkinlikleriyle Çok Eğlenceli!

KidZania Yaz Okulu Açık Hava Etkinlikleriyle Çok Eğlenceli!

Oğlum ve ikiz kızlarımla sık sık KidZania’yı ziyaret ediyoruz. Çocuklar KidZania’da zaman geçirmeyi çok seviyorlar. Ben de Kidzania’da hem eğlenip hem de bilgilendikleri için onları KidZania’ya götürmeyi seviyorum. 10,000 metrekareye yakın bir alanda ve güvenli bir ortamda  pek çok farklı etkinliği deneyimlemeleri harika bir imkan.

Dünyada 15 ülke, 18 şehirde faaliyet gösteren KidZania, anneler ve çocukları için harika bir Yaz Okulu programı hazırlamış. KidZania Yaz Okulu’nun aktiviteleri anneler ve çocuklar tarafından anketlerle belirlenmiş. Aileler açık havada da etkinlikler olmasını isteyince açık hava aktiviteleri de programa dahil edilmiş. 22 Haziran-5 Eylül arasında yapılacak KidZania Yaz Okulu’na haftalık kayıt yaptırabiliyorsunuz. Şu anda annelerin çoğunun çocukları için yaz okulu arayışında olduklarını bildiğimden sizlere KidZania Yaz Okulu hakkında bilgi vermek istedim.

KidZania Yaz Okulu Programı; 5-12 yaş çocuklar için Pazar günleri dışında tüm hafta boyunca 08:30-18:30 saatleri arasında. Yaz Okulu’na katılan çocuklara yaz okulu t-shirtleri ve KidZania Cumhuriyeti’nde geçerli olan 100 KidZos para hediye edilecek.

Zaten inanılmaz eğlenceli ve eğitici bir yer olan KidZania’nın yaz okulu aktiviteleri birbirinden güzel. Ritim atölyesi, takı tasarım atölyesi, yaratıcı drama, heyecan ve spor aktiviteleri, şefler akademisi, doğada boyama sanatı, halı dokuma, çiçek ekimi, doğa fotoğrafçılığı, çocuk yogası, heyecan ve spor, açık hava aktiviteleri ve sokak oyunları gibi dolu dolu aktivitelerle çocuklar yazı çok iyi değerlendirecekler.

Eğer siz de çocuklarınızı yaz okuluna göndermeyi düşünüyorsanız heyecan ve macerayla dolu aktiviteleri sporla birleştiren KidZania Yaz Okulu’nun erken kayıt indirimlerini kaçırmamanızı tavsiye ederim.

KidZania Yaz Okulu’nun Özel İndirimleri; erken kayıtlarda %10, 2 haftalık program için %5, 4 haftalık program için %10, kardeş indirimi %10 ve yaz okuluna gelen çocuklara doğum günü kutlamaları %15 indirimli.

Sizlere Kidzania İstanbul ile ilgili biraz bilgi vermek istiyorum.

  • Dünyada “eğlenirken öğrenme” sektörünün yıldızı KidZania, Akasya Acıbadem’de, 10 bin metrekareye yakın dev bir alanda kuruldu.

  • 4-14 yaş arasındaki çocuklar KidZania’yı ziyaret edebilir ve gerçek markaların oluşturduğu iş birimlerinde mesleki roller alabilirler. Bir başka deyişle KidZania’ya gelen bir çocuk, havaalanı birimine gidip uçak pilotluğunu, itfaiye biriminde itfaiyeciliği deneyimleyebilir. Ya da, hastanede bir günlüğüne cerrah ya da asistan doktorluk yapabilir.

  • Çoğu aktivite 15 ile 25 dakika arasında sürüyor. Ortalama 7-8 aktiviteye katılan çocukların, diğer aktivitelere katılabilmek için tekrar KidZania’yı ziyaret etmek istemektedirler.

  • Her bir aktivite, çocukların farklı davranışsal beceriler ve değerler öğrenmesine ve artırmasına yardımcı olacak şekilde tasarlanmaktadır. Örneğin; duvar tırmanma gibi aktiviteler çocuğun motivasyonunu ve azmini güçlendirirken, itfaiyeci rolü sorunların üstesinden gelme ve ekip olarak çalışmayı öğretiyor. Gruplar halinde birlikte çalışma günümüzde çocuklar için çok önemli olan sosyalleşmeyi destekliyor.

  • KidZania çocukların motor becerileri kadar, fiziksel becerilerini geliştirmelerine de katkıda bulunuyor. Örneğin; duvarların inşa edilmesi ve evlerin boyanması, çocukların tutma, kavrama, monte etme ve sökme işlevlerini geliştiriyor. Bilgisayarların ve diğer dijital cihazların kullanımı, doğru ve hassas hareket etmeye farkındalık getiriyor.

  • Tamamen gerçek dünya mesleklerine dayanan pek çok aktivite ile çocuklar, kariyer sahibi olmanın ve daha geniş anlamda topluma sağlayabilecekleri katkıların değerini öğreniyor. KidZania, çocuklara grup çalışması alanında deneyim sağlarken, eğlenceli bir şekilde ekonominin temel ilkelerini de öğretiyor.

KidZania Yaz Okulu ile ilgili daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için lütfen KidZania.com.tr adresini ziyaret ediniz.

Bu içerik http://www.hassasanne.com/ tarafından hazırlanmıştır.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster Misiniz? :)Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Email this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>