Şimdi Okullu olduk -Helen Doron Alsancak-

Şimdi Okullu olduk -Helen Doron Alsancak-
Çağanın doğumundan sonra her ebeveyn gibi bizde okul planları yapmaya başladık eşimle üniversitesine kadar hemde :))
18.ayımız itbariyle Çağan’ın dışarı çıktığımızda karşılaştığı çocuklar ile iletişim kurmak için sarılmaya elini tutmaya başlamasıyla okul arayışı içerisine girdim daha geçen sene Murat ofisine geçerken görmüş Helen Doron’dan bahsetmişti ingilizce eğitimi için mutlaka düşünelim demişti o an onu da hatırlayıp okulu aradım.
Burada en etkilendiğim sadece ingilizce eğitimi olan bir oyun grubu olması çünkü çevremde baktığım araştırdığım okullar 18.ay sonrası kabul ettiği bebeklere sadece oyun grubu olarak faaliyet etkinlikleri ve şarkı etkinlikleri düzenliyor.
Okulumuzun sahibesi Ayla hanım açtı telefonu kendisinden bilgi aldıktan sonra bizi deneme dersi için okula davet etti.
Okula gittiğimizde Çağanda bizde çok güzel karşılandık tek eksik bildiğimiz derslere ebeveynler yada teyze,anneanne,yardımcı abla vb. gibi biriyle katılabileceğimizi öğrendik bu da çok güzel bir başlangıç olacak bize çünkü yalnız bırakmak şuanda benimde içime sinmeyen bir durum Okul müdüremiz Ecem hanım bizi sınıfa aldı 30dk. kadar süren bir demo ders gerçekleştirdik o anda Çağanın verdiği güzel tepkiler ve derse katılımı hatta ders bitimi sınıftan çıkaramamış olmamız Muratıda benide çok heyecanlandırdı aslında kararımızı vermiştik okula kaydımızı yaptırdık 2 hafta sonra okulumuz açıldı.Öğretmenimiz Funda hanım ile tanıştık Funda hanımın ses tonu, mimikleri,çocuklara hakimiyeti muhteşem haftada iki gün gittiğimiz okulumuzda okulun programı dahilinde ingilizce şarkılar,oyunlar öğreniyoruz şuanda Çağanı gözlediğim zaman öğretmeninden öğrendiği kelimeleri sesleri oyunlardaki hareketleri yaparak hem kendi eğleniyor hem bizi mutlu ediyor.Fiziksel ve zihinsel gelişimimize bu kadar kısa sürede katkıda bulunacağı düşünmemiştim açıkçası 6 haftada geldiğimiz nokta ingilizce olarak hayvanları ve vücudumuzu tanıyoruz dilimizin döndüğünce söyleyebiliyoruz arkadaşları ile kurduğu iletişim sosyal gelişimine destek oluyor eğitim dönemi sonunda geleceğimiz noktayı şimdiden hayal edebiliyorum.
Okul arayışı içerisinde olan annelerin mutlaka tanışması gereken bir kurum…
Okul iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz
Bu Yazıyı Paylaşmak İster Misiniz? :)Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+Email this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>